سپتيك تانك

چربي گير

حوضچه چربي يا همان چربي گير , حوضچه روغن گيري فاضلاب كه در اصطلاح صنعتي “Grease Trap” يا چربي گير اطلاق مي گردد .

چربي و روغن هاي محلول و غير محلول در آب عمدتا باعث سه مشكل اساسي براي رستوران ها و واحد هاي توليدي كه فاضلاب چرب دارند , ميشود . اين مشكلات ناشي از عملكرد چسبنده روغن ميباشد .

فاضلاب چرب و روغني باعث مسدود شدن لوله هاي انتقال فاضلاب , منهولها و گرفتگي اگوي شهري ميگردد.

فاضلاب چرب باعث مسدود شدن روزنه هاي چاههاي جذبي ميشود اين چاهها كه عمدتا در مناطق خاكي حفر ميگردند به مرور زمان دچار گرفتگي ميشوند , ديوراه چاه را ماده اي بسيار چرب پوشانده و ديگر چاه قابليت جذب آب خود را از دست ميدهد در اين موقع چاه با هر بار تخليه خيلي به سرعت از دفعات پيش پر و اشباع ميشود و شخص مجبور به تخليه مجدد چاه در طي دوره هاي يك يا دو ماهه ميشود .

مراحل تصفيه آب در آب هاي چرب بسيار بالاست و معمولا براي دفع چربي در تصفيه خانه هاي شهري هزينه هاي زيادي در نظر گرفته ميشود.

چربي گير فاضلاب آشپزخانه

به اين منظور گروهي از شركت هاي داخلي اقدام به ساخت دستگاه چربي گير مشابه با نمونه خارجي آن گرديده اند . چربي گير با در نظر گرفت نوع فاضلاب و اقليم دمايي كشور اقدام به ساخت دستگاه چربي گير در ابعاد و ظرفيت هاي دلخواه نموده . جنس استفاده شده در چربي گير هاي  چربي گير از جنس فايبر گلاس ميباشد . همچنين  چربي گير از جنس پلي اتيلن نيز براي ساخت چربي گير استفاده نموده است كه در جايگاه و مكانهاي خاصي از اين جنس استفاده ميگردد .

عملكرد حوضچه چربي گير آشپزخانه يا همان چربي گير به شرح زير ميباشد .

فاضلاب چرب وارد دستگاه چربي گير فايبر گلاس مي شود . سپس توسط يك كاهنده سرعت , مايع فاضلابي آرام مي گردد . با آرام سازي فاضلاب و عبور فاضلاب از مديا فاضلاب سرد شده و چربي معلق در فاضلاب به سطح چربي گير آمده و جمع ميگردد. آب سرد شده بدون چربي بعد از عبور از طول چربي گير از خروجي به شبكه فاضلاب هدايت ميگردد . چربي هاي جمع شده كه بصورت يك غشاي چربي روي سطح چربي گير ديده مي شود توسط خود فرد يا توسط دستگاه جمع آوري شده و به صورت زباله دفني به خارج از ساختمان منتقل ميگردد .

مزاياي چربي گير

چربي گير فايبرگلاس داراي سبد آشغالگيري و مديا متراكم پلي اتيلني ميباشد . همچنين در صورت تمايل ميتوان چربي گير را مجهز به تخليه كننده اتوماتيك چربي كرد .

جنس فايبرگلاس كاملا تقويت شده

داراي دو دريچه بازديد كاملا عايق شده ميباشد .

داراي ونت هوا ميباشد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۵ساعت: ۱۰:۱۲:۱۲ توسط:امين موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :